یکشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۶, ۰۶:۲۸
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»

کاربران گرامی با سلام و احترام، به استحضار شما عزیزان می رساند از این راه ارتباطی می توانید مستقیما با جناب آقای مهندس سجادی، مدیر عامل محترم سازمان در ارتباط باشید.

نوع :

 راهنمایی درخصوص خرید تجهیزات ممیزی انرژی درساختمانهاوموتورخانه ها 
با سلام وخسته نباشی لطفا نام ومشخصات تجهیزات م ورد تایید شماکه امتحانش را پس داده رابه ما معرفی کنید
پاسخ :
باسلام؛ البته مدت زیادی است که تجهیزات اندازه گیری جدید در این سازمان خریداری نشده و کار ممیزی عمدتاً از طریق سازمان انجام نمی شود. با این حال لطفاً با معاونت بهینه سازی مصرف سازمان تماس حاصل فرمایید.
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ]
 شروع کار وسرمایه گذاری 
با سلام احترام به حضوتان بنده در استان آذربایجان شرقی در رابطه با احداث نیروگاه کوچک chp نمی دانم به کجا مراجعه کنم واز کجا شروع کنم وبه چه نهادی مراجعه شود لطفا بنده را راهنمایی فرمائید سیروس خسروشاهی 09143147246
پاسخ :
باسلام؛ برای ظرفیت های کوچکتر به شرکتهای توزیع نیروی برق و برای ظرفیتهای بزرگتر تا 25 مگاوات به شرکتهای برق منطقه ای محل تقاضا می توانید مراجعه فرمایید.
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ]
 بهینه سازی انتقال سرمای کولر آبی 
با سلام خدمت شما که در راه بهینه سازی انرژی گام برمیدارید. ما بعنوان یک شرکت خصوصی در صدد واردات کانالهای عایق جهت جلو گیری از اتلاف انرژی در کولرهای آبی هستیم. سوال من این است که شما بعنوان متولی سازمان بهینه سازی انرژی، امکان همیاری و معرفی در زمینه گرفتن تخفیفات گمرکی و غیره را دارید؟
پاسخ :
باسلام؛ لطفاً با معاونت بهینه سازی مصرف سازمان تماس حاصل فرمایید.
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ]
 با سلام و خسته نباشی اینجانب سوالی داشتم اگر امکان دارد راهنمایی بفرمایید . من می خواستم اجاق گاز نو و سالم را تحویل بدهم و بجای ان اجاق گاز کهنه و فرسوده را بگیرم . و توانایی بخاری و یخچال هم را دارم. ایا مرگزی یا سازمانی هست که به اینجانب معرفی کنید. سپاسگذارم. 
پاسخ :
باسلام؛ متاسفانه خیر. اما در صدد هستیم طرحی برای تعویض لوازم برقی پر کاربرد نظیر یخچال و کولر فرسوده که سهم بالایی در پیک برق شبکه سراسری دارند تهیه کنیم که آن را پس از آماده شدن، از طریق رسانه ها اعلام خواهیم کرد.
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ]
 وب سایت 
مدیریت محترم عامل سازمان بهره وری انرژی ایران با سلام. این روزها تمامی سازمانها در جهت برنامه ریزی برای شرایط پسا تحریم هستند که بتوانند از تمامی ظرفیتهای موجود جهت بکارگیری از توانمندیهایی که به لحاظ سرمایه گذاری و انتقال دانش فنی احتمالی از سوی شرکتها و سرمایه گذاران خارجی بجود خواهد آمد استفاده نمایند. اینجانب بعنوان یک ایرانی که در دفتر یکی از شرکتهای خارجی معتبر در ایران در حال کار هستم تلاش دارم که در راستای همین سیاست همکاران اروپایی خود را ترقیب به شروع فعالیت نمایم و بدین منظور احتیاج دارم که بخشی از سیاستهای تبیین شده داخلی را که رسانه ای هم شده و در اختیار همگان قراردارد را به زبان انگلیسی ارئه نمایم تا بتوانم از حداکثر ظرفیت موجود استفاده نمایم. اما متاسفانه صفحه ترجمه شده به زبان انگلیسی سازمان بهره وری انرژی بسیار ضعیف است که بدین لحاظ استدعا دارم که اوامر لازم در رفع این معضل بزرگ صادر فرمایید.قبلا از همکاری و توجه جنابعالی سپاسگزارم. با تشکر - بهروز کاوه بیرجندی تلفن تماس در صورت نیاز: 09122198529
پاسخ :
باسلام؛ متاسفانه هنوز اقدامات برنامه ریزی شده روی سایت انگلیسی سازمان تکمیل نشده و همچنان مربوط به گذشته و اطلاعات آن بسیار محدود است ولی در دستور  کار جدی سازمان قرار دارد. با این حال اقدامات مشابهی توسط این سازمان در برخی حوزه ها از جمله سرمایه گذاری در نیروگاههای بازیافت حرارت در صنعت سیمان و توربین های انبساطی برای جذب سرمایه گذار خارجی صورت گرفته که اگر با دفتر روابط عمومی سازمان تماس داشته باشید، انشاا.. همکاری خواهند نمود.
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ]
 بهینه سازی کولر های آبی 
با سلام ضمن عرض خسته نباشید سعی میکنم مطلب را خلاصه کنم. 1- حدود 50 سال است کولر های ابی در ایران تولید میشوند 2-هیچگونه تغییر یا تغییر عمده در ساخت و طراحی و مصرف بهینه در این وسیله ایجاد نشده 3- مصرف انرژی و استهلاک آن بالاست 4- تعدد قطعات باعث اتلاف انرژی و هزینه بر است پیشنهاد: 1- واحد تحقیق توسعه تولید کنندگان کولر آبی به جد وارد عمل شوند 2- تا حد امکان در ساخت بدنه از مواد پلیمری مناسب جهت سبک سازی و طول عمر استفاده شود.مثلا پره دمنده حلزونی میتواند پلاستیکی باشد یا قسمتهای زیادی از بدنه از پلیمر مناسب تهیه شود 4- بجای استفادده از پوشال بدنه طوری طراحی گردد که این امر مرتفع گردد (امکان پذیر هست) 5- در صورت امکان تسمه حذف گردد و پمپ آب نیز میتواند نیروی لازم را از موتور کولر دریافت نماید ممکن است موارد دیگری نیز در طراحی مد نظر قرار گیرد در صورت عملی شدن این موارد صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی حاصل خواهد شد
پاسخ :
باسلام و تشکر از اظهارنظر بسیار خوب و دلسوزانه جنابعالی؛ برخی نکات پیشنهادی نظیر حذف تسمه را دقیقاً تایید می کنم و نمونه اجرایی آن نیز وجود دارد و امیدوارم در طرحهای آتی کولرهای آبی نیز مورد استفاده قرار گیرد. برخی نکات باید با استانداردها کنترل شود. در هر حال امکاناتی در این سازمان پیش بینی شده که اگر تولیدکنندگان محصولات خود را بهینه کنند، از آنها حمایت خواهد شد.
[ ۴ شهریور ۱۳۹۴ ]
 رشته بهیته سازی مصرف انرژی گرایش صنعت 
باعرض سلام وخسته نباشید، بنده فارغ التحصیل کاردانی رشته بهینه سازی مصرف انرژی گرایش صنعت ازمجتمع عالی آموزشی پژوهشی صنعت آب وبرق خوزستان وابسته به وزارت نیرو و دانشگاه جامع علمی کاربردی بامعدل 17.12می باشم ولی متاسفانه سازمان ها وارگان ها از رشته بنده اطلاعی ندارند ودر کل بازارکاری درکشور واسه فارغ التحصیلان این رشته نییست وبنده بیکار و جویای کار هستم لطفا راهنمایی کنید باتشکر 09380732834
پاسخ :
باسلام؛ همینطور است که می فرمایید. شاید دلیل آن ارزان بودن هزینه انرژی در سبد هزینه ها باشد و به همین جهت کمتر افرادی با انگیزه مادی به سمت اصلاح سیستم مصرف انرژی خود می روند. البته در این سازمان در حال اقدامی هستیم که واحدهای کوچک ارائه خدمت خدمات انرژی در کشور ایجاد کنیم و افراد متخصص این حوزه بتوانند در چارچوب نظام صنفی فعالیت نمایند.
[ ۴ شهریور ۱۳۹۴ ]
 نصب سایبان روی پنجره 
باسلام آیا نصب سایبان در قسمت بیرونی ساختمان وبالا ی پنجره جهت جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بر پنجره ها که منجر به کاهش دما و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود با مقررات شهرداری از لحاظ زیبا سازی مغایر است یا خیر ؟ اگر نصب سایبان اشکالی ندارد دراین خصوص مردم را تشویق به نصب و استفاده از سایبان روی پنجره نمائید. متشکرم 94.3.23
پاسخ :
باسلام و تشکر؛ اگر سایه بان آن باشد که صرفاً جهت جلوگیری از تابش نور است، بطور کلی تصور نمی کنم منافاتی با مقررات زیباسازی شهرداری ها داشته باشد. با این حال اگر به مواردی برخورد کردید که مشکل بوجود آمده، لطفاً منعکس فرمایید. این راهکار از راهکارهای معرفی شده بوده و حتماً بر آن تاکید بیشتر خواهیم کرد.
[ ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ]
 پرسش و پیشنهاد در خصوص صفحات انرژی خورشیدی... 
سلام اول اینکه قرار بود تجهیزات برق خورشیدی با یارانه قابل قبول ارائه شود پس چی شد؟ بعد هم اگر کسی بخواهد در این زمینه به فعالیت تولید یا تجهیز بپدازد ایا سازمان شما راهکار یا حمایتی انجام میدهد یا خیر؟
پاسخ :
باسلام؛ موضوع به سازمان انرژی های نو ایران (سانا) مربوط است. لطفاً از آن طریق پیگیری فرمایید.
[ ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ ]
 پیشنهاددرموردکولرآبی 
باسلام .باتوجه به مصرف آب وبرق بسیارزیادکولرهای آبی وبحران آب درکشوروباتوجه به اینکه طراحی کولرهای موجوددربازاربرای5یا6دهه پیش است ودررتبه بندی انرژی معمولاهمگی پایین ترین راندمان رادارند.پیشنهادمیکنم به وسیله نخبگان به دنبال تکنولوژی جدیدی باشید.باتشکر.
پاسخ :
باسلام و تشکر از تماس شما؛ بنده هم معتقدم باید تجدید نظر کلی صورت گیرد و به دنبال تکنولوژیهای جایگزین مناسب یا اصلاح اساسی برخی از انواع این تجهیزات باشیم. البته در مواردی تغییراتی روی کولرهای موجود انجام و بهبودهای نسبی حاصل شده که بنظر می رسد هنوز جای کار بیشتر دارد.
[ ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ ]
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.