شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۶, ۱۵:۵۲
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اطلاعات لوازم برقی پر مصرف با رتبه های انرژی A و B

هدف :

سازمان بهره­ وری انرژی ایران در نظر دارد نسبت به تهیه و به ­روز نگهداری فهرست لوازم برقی با رتبه­ های انرژی بالا جهت استفاده و راهنمایی مصرف ­کنندگان این کالاها اقدام نماید.

 
تاریخچه :
      در مرحله اول لیست کالاهای برقی خانگی و اداری دارای رتبه انرژی A و B از سازمان ملی استاندارد ایران درخواست و در پاسخ آن طی نامه شماره 96203 مورخ 89/12/23 لیست مذکور ارائه شد. این لیست­ حاوی کلیه لوازم برقی با رتبه انرژی مختلف بود که فقط رتبه­ های انرژی A و B آن در این سایت مشاهده می­گردید. در مرحله بعد لیست این کالاها طی نامه های شماره 9644/103/90 مورخ 90/6/15 و 16774/103/90 مورخ 90/10/19 و 21072/103/90 مورخ 90/12/90 از شرکتهای تولید کننده اخذ گردید که لیست موجود ازنتایج پاسخهای دریافت شده محصولاتی که پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری را دارا هستند تهیه شده است.
      در ادامه از کلیه تولیدکنندگان که دارای محصولات برقی خانگی و اداری با رتبه های انرژی بالا می ­باشند دعوت می­ شود درخواست کتبی خود را به همراه مشخصات محصولات تولیدی ( فرم درخواست ثبت مشخصات لوازم برقی راندمان بالا (جدول شماره 1)) و مدارک و مستندات زیر (کپی برابر اصل شده هر یک از مدارک) به آدرس شهرک غرب – انتهای بلوار شهید دادمان ( پونک باختری ) بعد از پل یادگار امام (ره) – پژوهشگاه نیرو– سازمان بهره ­وری انرژی ایران ارسال فرمایند.
 
اطلاعات موجود در سایت سازمان:
      با توجه به اینکه اطلاعات موجود هر شش ماه یکبار بروز رسانی خواهد شد، اطلاعات مندرج در جداول 2 تا 6 ظرف مدت شش ماه از آخرین تاریخ مکاتبه معتبر و در سایت سازمان باقی خواهد ماند و اطلاعات جدید دریافتی از تولید کنندگان که دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری نیز هستند و تا تاریخ یاد شده ارسال می شوند به لیست موجود افزوده خواهد شد.
 
مدارک لازم که باید ضمیمه درخواست و جدول شماره 1 شوند: 

        پروانه بهره­ برداری محصول از وزارت صنعت، معدن و تجارت

2-     روزنامه رسمی شرکت تولیدی

        پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری از سازمان ملی استاندارد ایران

        گواهی نتایج آزمون استاندارد 

 

جدول شماره 1 (درخواست های جدید) جدول شماره 1 (درخواست های جدید)
     
فریزر فریزر

 

کولر آبی کولر آبی

 

ماشین لباسشویی ماشین لباسشویی

 

یخچال فریزریخچال فریزر

 

یخچالیخچال

 

ارائه مثالی از مقدار منفعت حاصله از جایگزینی لوازم برقی پرمصرف با نوع راندمان بالا

 

مثالی از مقدار منفعت حاصله از جایگزینی لوازم برقی پرمصرف با نوع راندمان بالا مثالی از مقدار منفعت حاصله از جایگزینی لوازم برقی پرمصرف با نوع راندمان بالا

 

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.