پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۴۰
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

در کارگاه آموزشی افزایش سطح سلامت در آلودگی هوا زابل سومین شهر آلوده در جهان است

در کارگاه آموزشی افزایش سطح سلامت در آلودگی هوا زابل سومین شهر آلوده در جهان است
کارگاه آموزشی افزایش سطح سلامت در آلودگی هوا ازسوی سابا برگزار شد.

 

 

به گزارش دفتر روابط ­عمومی سازمان بهره­وری انرژی ایران (سابا):

             به ­منظور اطلاع­ رسانی و افزایش سطح دانش و اطلاعات پرسنل سازمان درخصوص شیوه ­های برخورد با آلودگی هوا، سابا در تاریخ 24 آذرماه سال جاری اقدام به برگزاری یک کارگاه آموزشی تحت عنوان افزایش سطح سلامت در آلودگی هوا در محل سازمان بهره­ وری انرژی ایران نمود.

            بنابراین گزارش: در ابتدای این کارگاه آموزشی خانم مهندس سهراب رییس گروه آلودگی محیط زیست سابا درخصوص آلودگی هوا و راه­کارهایی جهت کاهش آن مطالبی را ایراد نمود.

وی گفت که براساس مطالعات انجام شده، شهر زابل در ایران سومین شهر ازنظر آلودگی هوا (انتشارات ذرات PM10) است و طبق مطالعات جایکا، نزدیک به 30 درصد آلودگی هوای شهر تهران مربوط به وجود 2300 کارخانه ­ای است که در سمت غرب این شهر واقع شده است. در حال حاضر سهم خودرو ها بیش ­ترین آلودگی هوای تهران را به خود اختصاص می ­دهند. وی هم­چنین یادآور شد که در بین سال­های 2011 تا 2015 حدود 98% شهرهای بالای 100 نفر جمعیت در کشورهای با درآمد متوسط و یا کم درآمد نتوانستند استانداردهای کیفیت هوای سازمان بهداشت جهانی را برآورده کنند.

            براساس گزارشات سازمان بهداشت جهانی، طی 5 سال گذشته آلودگی هوای جهان 8 درصد افزایش یافته است که باعث مرگ زودرس 3 میلیون نفر در سال شده است.

            این گزارش می ­افزاید: در خاتمۀ این کارگاه آموزشی خانم مهندس قنبرزاده مسئول بخش تغذیه به ایراد مطالبی درخصوص برخورد غذایی با آلودگی هوا پرداخت و گفت که آنتی اکسیدان­ها و ویتامین C به ­عنوان بهترین مواد غذایی جهت مقابله با آلودگی هوا به ­شمار می ­رود. هم­چنین به این نکته اشاره نمود که نوشابه­ های گازدار، چیپس و پفک به ­عنوان بدترین سبد غذایی در این مورد به ­شمار می­ روند که می ­توانند اثرات مخرب آلودگی هوا را در بدن ما را بیش­تر کنند.
دفتر روابط ­عمومی
۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۷
تعداد کلیک: ۸۱۵
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.