پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۴۳
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

در نشست هم اندیشی سابا با فرماندار ورامین:شهرستان ورامین به عنوان پایلوت طرح های بهینه سازی مصرف انرژی در کشور انتخاب شد

در نشست هم اندیشی سابا با فرماندار ورامین:شهرستان ورامین به عنوان پایلوت طرح های بهینه سازی مصرف انرژی در کشور انتخاب شد
نشست هم اندیشی سابا با فرماندار شهرستان ورامین درخصوص پتانسیل های بهره وری انرژی در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط­ عمومی سازمان بهره­وری انرژی ایران (سابا):

            به ­منظور شناسایی پتانسیل ­های بهینه ­سازی مصرف انرژی در شهرستان ورامین و هم­چنین ایجاد زمینۀ تعامل و همکاری دوجانبه بین سازمان بهره ­وری انرژی ایران (سابا) و فرمانداری شهرستان ورامین، یک نشست هم­اندیشی با حضور مهندس سجادی مدیرعامل سابا و دکتر یوسفی فرماندار شهرستان ورامین به ­همراه نمایندگان شرکت توزیع برق استان تهران و توانیر در مورخ 29 آذرماه سال جاری در محل ساختمان مرکزی سابا برگزار گردید.

            بنابراین گزارش: در ابتدای این نشست مهندس سجادی مدیرعامل سابا گفت؛ اگرچه مردم در حوزه­ هایی چون محیط زیست و آب نسبت به گذشته بسیار حساس­تر شده ­اند. ولی متأسفانه موضوع بهره ­وری انرژی در کشور نتوانسته است جایگاه اصلی خودش را پیدا کند. وی خواستار مشارکت تمامی ارگان ­ها در راستای اجرای مدیریت مصرف انرژی شد.

            براساس این گزارش: مهندس فیروزی نمایندۀ آموزش و پرورش شهرستان ورامین به­عنوان دومین سخنران به ارائۀ گزارشی از فعالیت­ها و اقدامات انجام شده در زمینۀ بهینه ­سازی مصرف انرژی در شهرستان ورامین پرداخت. وی گفت؛ ازجمله مهم­ترین این اقدامات می ­توان به اصلاح سیستم­های روشنایی در تعدادی از مدارس و بیمارستان 15 خرداد این شهرستان اشاره نمود که در یکی از این مدارس با تعویض لامپ ­های مهتابی با لامپ ­های LED یک سوم در مصرف برق صرفه ­جویی به ­عمل آمد. هم­چنین اجرای طرح­های مهمی چون آبیاری قطره ­ا ی و تعویض شیرهای آب غیر استاندارد در مدارس، جمع ­آوری کتب پایان سال ابتدایی و تبدیل و بازیافت آن­ها به کاغذ A4، ارائۀ کیسه ­های پارچه ­ای به­جای کیسۀ پلاستیکی در فروشگاه­های شهر، همکاری با شرکت­های دانش­بنیان در زمینۀ درآمدزایی و ایجاد سایت خورشیدی و استفاده از انرژی­ های نو در شهرستان ورامین ازجمله دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه بوده است.

            به نقل از این گزارش: در خاتمه مهندس فیروزی خواستار همکاری و حمایت­های سابا در برگزاری کارگاه­های آموزشی برای شهروندان، توزیع لامپ­های LED و برگزاری دوره­های آموزشی برای کارمندان ادارات و کشاورزان و هم­چنین درصورت امکان نصب کنتورهای هوشمند در شهرستان ورامین شد.

            پیرو این گزارش: دکتر یوسفی فرماندار ورامین نیز به­عنوان دیگر سخنران این نشست یادآور شد که اگر می­خواهیم بین سایر کشورهای اسلامی ازنظر بهینه ­سازی مصرف انرژی و همین­ طور سایر مسائل اجتماعی و اقتصادی، الگو بشویم نیاز به انجام کارهای فرهنگی ازطریق بهره­ گیری از متخصصان این امر ضروری به­نظر می­رسد. وی در خاتمۀ سخنان خود اظهار آمادگی نمودند که شهر ورامین به ­عنوان یک شهر پایلوت در زمینۀ انجام طرح­های بهینه ­سازی مصرف انرژی انتخاب شود و اظهار داشت که فرمانداری این شهرستان آمادگی همه نوع همکاری با سابا را دارد.

            این گزارش می­ افزاید: در خاتمۀ این نشست مدیرعامل سابا به جمع­ بندی نقطه­ نظرات ارائه شده در این زمینه پرداخت و گفت با توجه ­به این­که خیلی از فعالیت­ها در زمینۀ مدیریت انرژی در کشور انجام شده ولی هنوز خیلی از فعالیت­ها انجام نشده و برای انجام این­کار باید انگیزه ­ای اقتصادی در بین سرمایه ­گذاران و بهره ­گیری از بخش خصوصی انجام شود.
دفتر روابط­ عمومی
۲۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۷:۱۰
تعداد کلیک: ۸۸۰
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.