پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۴۲
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

با حمایت سابا: کارخانۀ سیمان اردستان طرح مداربسته کردن آسیاب سیمان را انجام داد

با حمایت سابا: کارخانۀ سیمان اردستان طرح مداربسته کردن آسیاب سیمان را انجام داد
کارخانۀ سیمان اردستان با حمایت­ های سابا اقدام به اجرای طرح مداربسته کردن آسیاب سیمان و جایگزینی سپراتور راندمان بالا در آسیاب سیمان نمود.

 

 

به گزارش دفتر روابط ­عمومی سازمان بهره ­وری انرژی ایران (سابا):

             به­ منظور کاهش چشم­گیر مصرف انرژی و تولید محصولات با کیفیت بالاتر به دلیل توزیع دانه ­بندی محصولات در محدودۀ کم ­تر و امکان تولید با دانه­ بندی متفاوت، کارخانۀ سیمان اردستان در آذرماه سال جاری با بهره­ مندی از وام 18 میلیارد ریالی از محل طرح یارانۀ سود تسهیلات و وجوه اداره شده سابا، اقدام به اجرای طرح مدار بسته کردن آسیاب سیمان و جایگزین کردن سپراتور راندمان بالا خود نمود.

            بنابراین گزارش: با اجرای این طرح بیش از 5 میلیون کیلووات ساعت در سال صرفه­ جویی در برق حاصل شده است که باتوجه ­به محاسبۀ نرخ واقعی قیمت انرژی الکتریکی، بازگشت سرمایه در این طرح حدود یک سال و نیم می ­باشد.

            این گزارش می ­افزاید: از آن­جاکه آسیاب ­های کارخانۀ سیمان مدار باز فاقد سپراتور، به دلیل عدم تفکیک مواد ریز (نرمه) و درشت (زبره)، دارای راندمان جداسازی پایین می ­باشد و نیز شاخص مصرف ویژۀ انرژی در این ­گونه آسیاب نسبت به آسیاب ­های مداربسته بالاتر بوده است، کارخانۀ سیمان اردستان با حمایت سابا اقدام به اجرای این طرح نموده است تا ضمن صرفه ­جویی در مصرف انرژی، راندمان جداسازی مواد نیز افزایش یابد.

دفتر روابط ­عمومی
۱ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۴۹
تعداد کلیک: ۹۱۵
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.