پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۳۹
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

سابا سومین مرکز دادۀ طرح فهام را در بوشهر راه­ اندازی کرد

سابا سومین مرکز دادۀ طرح فهام را در بوشهر راه­ اندازی کرد
سومین مرکز دادۀ کشوری طرح فهام در شهر بوشهر راه ­اندازی شد.

 

 

به گزارش دفتر روابط ­عمومی سازمان بهره­وری انرژی ایران (سابا):

            سومین مرکز دادۀ طرح فهام در محل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر راه ‌اندازی گردید که مطابق معماری ICT فهام، 5 مرکز داده در 5 ناحیه از کشور عهده ­دار مدیریت داده­ های کلیۀ کنتورهای هوشمند هستند که تاكنون 3 مرکز داده در مشهد، زنجان و بوشهر راه ­اندازی شده است و مرکز مانیتورینگ آن واقع در امور یک توزیع نیروی برق بوشهر می‌باشد. این مرکز داده درحال حاضر قابلیت پشتیبانی از 500 هزار کنتور هوشمند را داشته و امکان توسعۀ آن تا 7 میلیون مشترک نیز وجود دارد. اتاق سرور این مرکز به کلیۀ زیرساخت‌های ضروری ازجمله تجهیزات سرمایش، اعلام و اطفاء حریق، کف الکترواستاتیک، درب امنیتی، دو عدد UPS مجزا در مدار و هم­چنین تجهیزات سخت ‌افزار و نرم‌افزار مورد نیاز طرح فهام تجهیز گردیده است.

            بنابراین گزارش: با اجرای پروژۀ اقتصاد مقاومتی طرح فهام، علاوه­بر مشترکین تحت پوشش استان بوشهر، کلیۀ مشترکین دیماندی شرکت‌های توزیع نیروی برق استان‌های هم­جوار شامل هرمزگان، یزد، جنوب استان کرمان، شمال استان کرمان، فارس و شیراز نیز به مرکز کنترل بوشهر متصل خواهند شد که بیش از 280 هزار مشترک را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

            این گزارش می ­افزاید: پیمانکار پروژۀ طرح فهام در مناطق جنوب شرق و شمال غرب، شرکت فراب بوده که وظیفۀ راه ‌اندازی مراکز کنترل در استان‌های زنجان و بوشهر و هم­چنین نصب کنتورهای هوشمند در این مناطق را برعهده دارد.

دفتر روابط ­عمومی
۴ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۱۹
تعداد کلیک: ۹۷۶
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.