پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۳۹
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

سرمایه ‌گذاری 123.8 میلیارد دلاری در مدیریت انرژی با استفاده از فن ‌آوری ‌های اینترنت اشیاء

سرمایه ‌گذاری 123.8 میلیارد دلاری در مدیریت انرژی با استفاده از فن ‌آوری ‌های اینترنت اشیاء
موسسه تحقیقاتی نویگنت پیش ­بینی نموده است بازار جهانی تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیاء (IoT) در بخش مدیریت انرژی به 123.8 میلیارد دلار در سال 2026 خواهد رسید.

به گزارش دفتر روابط­ عمومی سازمان بهره ­وری انرژی ایران (سابا):

            این مؤسسۀ تحقیقاتی محرک اصلی افزایش استفاده از تجهیزات اینترنت اشیاء در مدیریت انرژی را به ­کارگیری آن­ها توسط مشترکین خانگی و صاحبان ساختمان‌‌ های تجاری می‌ داند و افزایش دانش مشترکین درخصوص مزایای تجهیزات IoT در بهره ‌وری انرژی، شتاب فزاینده‌ ای را در به­ کارگیری این تجهیزات در بخش مدیریت انرژی ایجاد نموده است. تجهیزات اینترنت اشیاء جهت نیل به اهداف مدیریت انرژی شامل تجهیزات هوشمند، شارژرهای خودرو های الکتریکی، سنسورهای بی ‌سیم، تجهیزات ذخیره اطلاعات، کنتورهای هوشمند، کنتورهای متصل به کنتور هوشمند، سیستم‌های اتوماسیون و مدیریت انرژی می ‌باشند.

            این گزارش می ­افزاید: سود حاصل از به ­کارگیری تجهیزات IoT در مدیریت انرژی به 29.4 میلیارد دلار در پایان سال 2016 خواهد رسید. با این وجود، عواملی ازقبیل فقدان قابلیت همکاری بین پروتکل‌های ارتباطی به­ کار گرفته شده توسط تجهیزات IoT ممکن است رشد این بازار را مهار نماید. نگرانی دیگر در مورد مخاطرات امنیتی ناشی از تجهیزاتی است که ملاحظات امنیتی در آن ­ها درنظر گرفته نشده است و ممکن است آسیب ‌پذیری‌ هایی را در سیستم ایجاد نماید. لذا با وجود افزایش آگاهی مصرف ‌کنندگان نسبت به مزایای فن ‌آوری اینترنت اشیاء، امنیت این سیستم‌ها ممکن است سرعت به ­کارگیری تجهیزات مبتنی بر اینترنت اشیاء را در این بخش تحت تأثیر قرار دهد. منبع:

[1] " IoT energy management to reach $123.8bn by 2026", Dec.09.2016, [Online] Available:

https://www.metering.com/news/iot-devices-power-management-navigant

دفتر روابط­ عمومی
۱۸ دی ۱۳۹۵ ۰۷:۴۶
تعداد کلیک: ۹۱۴
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.