شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۶, ۱۵:۴۶
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

سابا، سیستم کوبل ترموآکوستیکی را در سومین نمایشگاه صنعت برق و دانشگاه به نمایش گذاشت.

سابا، سیستم کوبل ترموآکوستیکی را در سومین نمایشگاه صنعت برق و دانشگاه به نمایش گذاشت.
سابا در نمایشگاه جانبی سومین همایش صنعت برق و دانشگاه حضور فعال یافت.

به گزارش دفتر روابط­ عمومی سازمان بهره­وری انرژی ایران (سابا):

            به ­منظور ارائۀ پروژه ­های تحقیقاتی و پژوهشی با مراکز علمی و دانشگاهی، سابا در نمایشگاه جانبی سومین همایش صنعت برق و دانشگاه که در تاریخ ­های پنجم و ششم بهمن ­ماه سالجاری در محل پژوهشگاه نیرو برگزار گردید، حضور فعال یافت و به نمایش یکی از مهم­ترین پروژه­ های تحقیقاتی خود تحت عنوان ساخت نمونۀ آزمایشگاهی دستگاه کوبل ترموآکوستیک که با همکاری این سازمان با دانشگاه صنعتی شریف انجام شده بود، پرداخت.

            براساس این گزارش: هدف از این پروژه بازیافت حرارت و تبدیل آن به برق یا سرما می­باشد که در سال94 آغاز و با انجام موفقیت ­آمیز تست­ های آزمایشگاهی در سال 95 به اتمام رسیده است. ترموآکوستیک ترکیبی از دو شاخۀ ترمودینامیک و اکوستیک در علم فیزیک می ­باشد در سیستم ­های ترمواکوستیکی تبدیل انرژی حرارتی به انرژی اکوستیکی (انرژی صوتی) و بالعکس صورت می ­پذیرد.

        بنابراین گزارش: با ساخت این دستگاه برای اولین بار در ایران گامی مهم در جهت شناساندن بهره­ وری انرژی به­ کمک فناوری نوین ترمواکوستیک و بازیافت ائتلافی در نقاط مختلف ازجمله صنایع و نیروگاه­ های حرارتی برداشته شده و کشور ایران در زمرۀ کشورهای پیشگام در علم ترمو اکوستیک قرار گرفته است.

            این گزارش می ­افزاید: توزیع گستردۀ نشریات و انجام نظرسنجی از بازدیدکنندگان از جمله فعالیت­های عمده دیگر سابا در این نمایشگاه بود.
دفتر روابط­ عمومی
۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۶:۲۰
تعداد کلیک: ۹۳۰
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.