پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۳۸
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

با راه‌اندازی دفاتر خدمات انرژی صورت می‌گیرد؛ صرفه‌ جویی بیش از 14 هزار گیگاوات ساعت مصرف برق در کشور

با راه‌اندازی دفاتر خدمات انرژی صورت می‌گیرد؛ صرفه‌ جویی بیش از 14 هزار گیگاوات ساعت مصرف برق در کشور
مجری طرح‌ های بهینه ‌سازی مصرف انرژی سابا گفت: با راه‌ اندازی دفاتر خدمات انرژی، سالانه حدود 14 هزار و 800 گیگاوات ساعت در مصرف برق و 5 میلیارد مترمکعب در مصرف گاز صرفه ‌جویی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، "احمد توکلی" با اعلام این خبر که به زودی دفاتر خدمات انرژی از سوی سابا تأسیس می ‌شود، گفت:  با توجه به عدم ارائهٔ خدمات بهره‌ وری مصرف انرژی به مشترکین کوچک و متوسط با بیش از 30 میلیون مشترک و وجود پتانسیل بالای صرفه ‌جویی انرژی در این بخش از مصرف کنندگان، سابا اقدام به تأسیس و راه ‌اندازی دفاتر خدمات انرژی در سطح کشور خواهد کرد.

 وی ادامه داد: از جمله چالش‌ های پیش ‌رو در زمینهٔ تشکیل این دفاتر، پی ‌گیری و آغاز حمایت از ایجاد بسترهای لازم دفاتر خدمات انرژی از طریق نهادها و سازمان ‌های دولتی، افزایش ظرفیت و توانمندی ارائهٔ خدمات این دفاتر با ارائه آموزش ‌های گروهی متخصصین و تکنسین‌ ها از طریق واحدهای صنفی و اقدام به ایجاد و توسعهٔ این واحدها در سراسر کشور و توانمند سازی و نظارت بر فعالیت ‌های این دفاتر به منظور کاهش هزینه ‌های مبادله به ‌شمار می ‌رود.

توکلی تصریح کرد: تاکنون پیش ‌نویس آیین ‌نامهٔ حمایت از تأسیس دفاتر خدمات انرژی در 20 ماده تهیه و تنظیم شده است.

وی ادامه داد: با تأسیس این دفاتر و ارائهٔ خدمات مدیریت انرژی به مشترکین کوچک و متوسط با اجرای راهکارهای بدون یا کم ‌هزینهٔ سالانه حدود 14 هزار و 800 گیگاوات ساعت در مصرف برق و 5 میلیارد مترمکعب در مصرف گاز صرفه ‌جویی خواهد شد.

توکلی با بیان اینکه حدود 41 درصد برق کشور توسط واحدهای کوچک (مصرف کنندگان مسکونی و تجاری) مصرف می‌شود، گفت: بخش خانگی و تجاری با داشتن بیش از 30 میلیون مشترک حدود 94 درصد از مشترکین برق را شامل می ‌شوند و برآوردها نشان می ‌دهد که پتانسیل صرفه جویی در بخش خانگی و تجاری حدود 14 هزار و 800 گیگاوات ساعت یعنی معادل 20 درصد از مصرف کل این بخش‌ها باشد.

 

۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۴۹
تعداد کلیک: ۸۶۹
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.