پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۴۱
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

با راه ­اندازی کنتورهای هوشمند در امارات متحدۀ عربی 50 درصد در میزان مصرف انرژی صرفه­ جویی به ­عمل خواهد آمد

با راه ­اندازی کنتورهای هوشمند در امارات متحدۀ عربی 50 درصد در میزان مصرف انرژی صرفه­ جویی به ­عمل خواهد آمد
شرکت آب و برق شارجه در امارات متحدۀ عربی اعلام کرده تا سال 2020 حدود 18000 کنتور هوشمند جایگزین کنتورهای آنالوگ هوشمند در مناطق تحت پوشش این کشور نصب و راه ‌اندازی می­شوند.

 

به گزارش دفتر روابط ­عمومی سازمان بهره­وری انرژی ایران (سابا):

            شرکت آب و برق شارجه در کشور امارات متحدۀ عربی، مهلت نهایی برای جایگزینی کنتورهای آنالوگ با هوشمند را اعلام نمود و قرار است این کنتورهای در برخی مناطق تحت پوشش خدمات شرکت آب و برق شارجه نصب و راه‌ اندازی شوند و در همین زمینه قرار است 200 هزار شبکۀ هوشمند توزیع برق و انرژی نیز در این کشور راه‌ اندازی شود. ضمناً شرکت مذکور قصد دارد کلیۀ مشترکان خانگی، تجاری و صنعتی خود را تا سال 2020، به کنتورهای هوشمند مجهز نماید.

            بنابراین گزارش: علت راه ‌اندازی این کنتورها حصول اطمینان از دقت در تنظیم قبوض مصرفی آب و برق است، چراکه صدور قبوض دقیق به مشتریان کمک می‌کند تا مصرف انرژی خود را به ­منظور کاهش هزینه ‌ها مدیریت کنند. با راه‌ اندازی این طرح، حدود 50 درصد در میزان مصرف انرژی صرفه‌ جویی خواهد شد.

            این گزارش می­افزاید: راه ‌اندازی کنتورهای هوشمند در چند فاز انجام خواهد شد و این شرکت بهره ‌بردار شهری قصد دارد برای انجام پروژۀ راه ‌اندازی کنتورهای هوشمند با یک شرکت ژاپنی نیز وارد قرارداد شود.

دفتر روابط ­عمومی
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۳۹
تعداد کلیک: ۷۷۹
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.