پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۳۹
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

دفتر محیط زیست، بهداشت و ایمنی (HSE) در سابا راه ­اندازی شد

دفتر محیط زیست، بهداشت و ایمنی (HSE) در سابا راه ­اندازی شد
دفتر محیط زیست سابا به دفتر محیط زیست، بهداشت و ایمنی (HSE) تغییر نام داد و فعالیت خود را مستقیماً زیر نظر مدیریت عامل این سازمان آغاز نمود.

به گزارش دفتر روابط ­عمومی سازمان بهره­ وری انرژی ایران (سابا):

            یکی از مقوله ­های بسیار مهم در ارتباطات درون و برون ­سازمانی صنعت برق، تعاملات لازم در زمینۀ کاهش ضایعات و کنترل حوادث ازطریق افزایش ضریب ایمنی در این صنعت می ­باشد. حفاظت از نیروی انسانی یک سازمان نه تنها در مبحث ایمنی بلکه در مبحث بهداشتی نیز بسیار حائز اهمیت بوده به ­طوری­ که سلامت کارکنان باعث افزایش بهره ­وری آن­ ها و بالا رفتن راندمان انجام کار خواهد شد. از این ­رو سابا در دی­ ماه سال جاری اقدام به تغییر نام دفتر محیط زیست به  دفتر محیط زیست، بهداشت و ایمنی  (HSE)نمود.

براساس این گزارش: شناسایی پیامدهای زیست ­محیطی ناشی از فعالیت­ های صنعت برق و برنامه ­ریزی در جهت مدیریت آن­ ها، استقرار، راهبری، توسعه و ممیزی نظام مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست، ارتقاء وضعیت زیست­ محیطی نیروگاه ­های کشور، شناسایی الزامات قانونی و مقررات عملیات ملی و بین­ المللی مرتبط با فعالیت ­های HSE، بررسی و بازنگری استانداردهای زیست ­محیطی صنعت برق و برنامه ­ریزی در جهت رسیدن به آن­ ها، تهیه و تدوین نقشۀ راه HSE صنعت برق و پیاده ­سازی آن در صنعت برق و بازنگری مستمر ازجمله فعالیت ­های اصلی این دفتر به ­شمار می­ روند.

            این گزارش می ­افزاید: باتوجه ­به تعریف سلامتی ارائه شده توسط سازمان بهداشت جهانی که سلامت را برخورداری از آسایش کامل جسمی، روانی و اجتماعی و نه فقط نداشتن بیماری و نقص عضو دانسته است، اهمیت توجه ­به جنبۀ بهداشت در مبحث HSE مشخص می­ گردد. ازطرف دیگر در زمینۀ محیط زیست از مباحث HSE می­ توان به اثرات سوء نیروگاه ­های برق بر محیط  زیست اشاره نمود. تولید مقادیر عظیم انرژی الزاماً با انتشار آلاینده ‏های هوا، ایجاد اختلال در منابع آبی و بسیاری از عوارض و پدیده‏ های دیگر همراه است که همگی در تغییر زیست ‌کره مؤثر می ‏باشند. موارد فوق ­الذکر و سایر پارامترهایی که می ­تواند به نوعی هم ‌راستا با سلامت و بهداشت، ایمنی و حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی باشد، همگی توجیه مناسبی برای پیاده ­سازی و اجرای فرهنگ HSE در صنعت برق و شناسایی پیامدهای زیست­ محیطی ناشی از فعالیت­ های صنعت برق و برنامه ­ریزی در جهت مدیریت آن ­ها می ­باشد.
دفتر روابط ­عمومی
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۰۹
تعداد کلیک: ۱,۰۳۵
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.