پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۴۲
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

نتایج اثربخشی اجرای پایلوت تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان معاونت امور انرژی بررسی شد

نتایج اثربخشی اجرای پایلوت تاسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان معاونت امور انرژی بررسی شد
سابا سمینار نتایج اثربخشی اجرای پایلوت سامانه ­های کنترل و پایش آنلاین تاسیسات سرمایشی و گرمایشی در ساختمان معاونت امور انرژی وزارت نیرو را برگزار کرد.

 

به گزارش دفتر روابط ­عمومی سازمان بهره­ وری انرژی ایران (سابا):

            به ­منظور بررسی نتایج اثربخشی اجرای پایلوت سامانه­ های کنترل و پایش آنلاین تاسیسات سرمایشی و گرمایشی  در ساختمان معاونت امور انرژی ، سابا اقدام به برگزاری سمیناری درخصوص نحوۀ عملکرد و نتایج  صرفه­ جویی آب، برق و گاز حاصل از نصب سامانۀ مانیتورینگ هوشمند سیستم گرمایش ساختمان و سامانۀ کنترل هوشمند چیلر و تهویۀ مطبوع در تاریخ 25 بهمن ­ماه سالجاری با حضورنمایندگان  مرکزپژوهش های مجلس ،نهاد ریاست جمهوری ،شرکت ملی گاز،مناطق نفت خیز،ناجاو.....در سالن شهید مطهری سازمان بهره ­وری انرژی ایران نمود.

براساس این گزارش: در ابتدای این سمینار مهندس دودابی ­نژاد، معاون آموزش بهینه ­سازی مصرف انرژی سابا به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: مصرف انرژی در بخش ساختمان حدود یک سوم از مصارف را در کشور به خود اختصاص داده است وی به­ کارگیری یک­ سری راهکارها ازجمله؛ استفاده از سیستم­ های کنترل هوشمند را به ­دلیل سهولت اجرا و هزینه کم جهت دستیابی به حداکثر پتانسیل صرفه­ جویی در ساختمان ­ها مناسب دانست.

    بنابراین گزارش: در ادامۀ این سمینار دکتر نجفی، رئیس هیئت مدیرۀ شرکت ­های خدمات انرژی درخصوص سیستم مدیریت مصرف انرژی در ساختمان به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: مدیریت مصرف انرژی  در ساختمان قبل از هرچیز یک سیستم است که خود مرکب از شش سیستم فرعی است بنابراین برای مدیریت انرژی باید با دید سیستمی به آنها پرداخت نه انتزاعی. وی هدف از این سیستم را تأمین آسایش حرارتی و روشنایی ساکنین با حداقل هزینه ذکر نمود.       

  این گزارش می ­افزاید: پروژۀ بهبود کارایی انرژی در ساختمان معاونت امور انرژی از اواسط تیرماه سال 95 با هدف هوشمند سازی کارکرد تأسیسات گرمایشی و سرمایشی موجود در این ساختمان و کاهش مصارف آب و انرژی تأسیسات، آغاز گردیده و به کمک راهکارهای اجرا شده در این مجموعه هم ­اکنون کلیۀ تجهیزات سرمایشی و گرمایشی موجود اعم از بویلرها، چیلرها، پمپ­ها، برج ­های خنک ­کن و هواسازها و هم­چنین فن کوئل­های موجود در اتاق­ ها به ­صورت هوشمند کنترل می­گردد. با بکارگیری سامانه­ های مانتیتورینگ سیستم­های گرمایشی و سرمایشی امکان پایش لحظه به لحظه این تجهیزات نیز فراهم شده است
دفتر روابط ­عمومی
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۵۷
تعداد کلیک: ۷۷۳
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.