پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۳۷
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

دبیران کانون های محیط زیست محلات شهر تهران با مفاهیم مدیریت انرژی در ساختمان آشنا شدند.

دبیران کانون های محیط زیست محلات شهر تهران با مفاهیم  مدیریت انرژی در ساختمان آشنا شدند.
سابا نشست آموزشی توجیهی بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان را با مشارکت ستاد محیط زیست و توسعۀ پایدار شهری برگزار کرد.

به گزارش دفتر روابط­ عمومی سازمان بهره­ وری انرژی ایران (سابا):

            به ­منظور ارتقاء سطح دانش و آگاهی عمومی شهروندان از جمله؛ دبیران کانون ­های محیط­زیست مناطق 22گانۀ تهران سابا با مشارکت ستاد محیط­ زیست و توسعۀ پایدار شهری اقدام به برگزاری نشست آموزشی و توجیهی بهینه ­سازی مصرف انرژی در ساختمان با حضور دبیران کانون ­ها، مسئولین ادارات و مناطق و شهرداری منطقۀ شش تهران در تاریخ 25 بهمن ­ماه سالجاری در محل بوستان نظامی گنجوی نمود.

براساس این گزارش:در ابتدای این نشست مهندس سیدحسین سجادی، مدیرعامل سابا  به ایراد سخنرانی پرداخت. وی گفت: اثرات محیط ­زیست و بهره­ وری تنها با خانواده­ ها برنمی­ گردد بلکه دارای نقشی مقدس و جهانی می ­باشد. ایشان لزوم توجه به مسائل زیست ­محیطی را در پروژه­ های مختلف با اهمیت تلقی نموده و یادآور شد: شاید در آینده نزدیک با تغییر استراتژیک مجبور شویم که حامل­ های انرژی را در شهرهای کلان به سوخت­ های غیرفسیلی هدایت کنیم. وی همچنین گفت؛ که بیش از 50 درصد از مصرف انرژی کشور ما در بخش ساختمان به مصرف می ­رسد.

بنابراین گزارش: در ادامه دکتر گلمکانی، رئیس ستاد محیط ­زیست و توسعۀ پایدار شهری بیاناتی چند ایراد نمود. وی ضمن توصیه به دبیران کانون ­ها گفت که ما این کانون­ ها را با هدف رسیدن به شهر تازه طراحی کرده­ ایم که منظور از آن شهری است که به تنوع زیستی آب و انرژی پاک دسترسی پیدا کند.  وی یادآور شد یکی از وظایفی که گروه آب و انرژی این کانون­ ها می ­توانند انجام دهند، همین توجه به موضوع انرژی و مباحث مختلف آن است.

            این گزارش می ­ا فزاید: در خاتمۀ این نشست مهندس زربخش مدیر دفتر آموزش و اطلاع­ رسانی سابا درخصوص بررسی الگوی مصرف انرژی و نقش سرای محلات در بهینه­ سازی انرژی و مروری بر مصرف و وضعیت منابع انرژی در ایران و جهان مطالبی چند ایراد نمود.
دفتر روابط­ عمومی
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۴:۵۲
تعداد کلیک: ۱,۰۱۸
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.