شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۶, ۱۵:۴۳
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

مدیرعامل سابا در سمینار آشنایی با نیروگاه­ های بازیافت تلفات حرارتی:نیروگاه ­های کشور توان تولید 3500 مگاوات برق در عرصه ­های مختلف را دارند

مدیرعامل سابا در سمینار آشنایی با نیروگاه­ های بازیافت تلفات حرارتی:نیروگاه ­های کشور توان تولید 3500 مگاوات برق در عرصه ­های مختلف را دارند
سابا با مشارکت سازمان انرژی­ های نو ایران (سانا) سمینار آموزشی آشنایی با فرآیند تولید برق ازطریق بازیافت حرارت اتلافی در فرآیندهای صنعتی و خرید تضمینی برق حاصل از این نیروگاه­ ها را برگزار کرد.

به گزارش دفتر روابط ­عمومی سازمان بهره ­وری انرژی ایران (سابا):

            به­ منظور بررسی روش ­های تولید برق ازطریق نیروگاه ­های بازیافت حرارت و آشنایی با فرآیندهای خرید تضمینی برق از منابع انرژی ­های پاک، سازمان بهره ­وری انرژی ایران با مشارکت سازمان انرژی­های نو ایران اقدام به برگزاری سمینار آشنایی با فرآیند تولید برق ازطریق بازیافت حرارت اتلافی در فرآیندهای صنعتی و خرید تضمینی برق حاصل از نیروگاه­ها با حضور مهندس سیدحسین سجادی مدیرعامل سابا و تعدادی از مسئولین و کارشناسان شرکت توانیر، سازمان مدیریت و برنامه ­ریزی کشور در تاریخ 4 اسفندماه سال جاری در سالن کنفرانس شهید مطهری ساختمان معاونت امور انرژی سازمان بهره­ وری انرژی ایران نمود.

            براساس این گزارش: در ابتدای این سمینار مهندس سجادی به ایراد سخنرانی پرداخت. وی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص حرکت به سوی اقتصاد کم کربن و استفاده از انرژی­های پاک یادآور شد که اصلاح الگوی تولید و بهینه ­سازی در حوزۀ مدیریت مصرف انرژی، بهره ­گیری از سرمایه­ گذاری­ های خارجی و داخلی ازجمله فرآیندهای هستند که می ­توانیم از فرمایشات ایشان نهایت بهره را ببریم. وی گفت امروزه در دنیا شاهد تحولاتی هستیم که بیش از گذشته اهمیت حرکت به سوی انرژی­های نو را نشان می ­دهد.

            بنابراین گزارش: ایشان افزود درحال حاضر نیروگاه­ های حرارتی ما چیزی در حدود 3500 مگاوات توان تولید برق به صورت ­های مختلف را دارند. هم­چنین گفت سابا با همکاری سانا درحدود 140 مگاوات که حدود 66 مگاوات آن به قراردادهای خرید تضمینی بلندمدت در زمینۀ بهره­ وری و انرژی­ها نو تبدیل شده است، اقدام کرده ­اند.

            به نقل از این گزارش: در ادامه مهندس بیاتی مدیر دفتر مطالعات و بهره ­وری منابع تولید سابا درخصوص آشنایی با تکنولوژی نیروگاه ­های بازیافت حرارت از فرآیندهای صنعتی به ایراد سخنرانی پرداخت وی در بخشی از سخنانش گفت مواردی مانند تهویه، گازهای گرم خروجی از فرآیندها و گازهای داغ حاصل از احتراق خروجی سیستم­های احتراقی، مهم­ترین منابع بازیافت حرارت محسوب می­گردند.

سپس در ادامه مهندس بهمن­ آبادی از سازمان انرژی­ های نو ایران درخصوص آشنایی با فرآیند خرید تضمینی برق از منابع پاک و تحلیل اقتصادی نیروگاه­های WHR و پس از آن مهندس رییسی در مورد نیروگاه­های بازیافت حرارت از فرآیندهای صنعتی و مکانیزم توسعۀ پاک CDM به ایراد سخنرانی پرداختند.

            این گزارش می­افزاید: در ادامۀ این سمینار به ترتیب دکتر کریمی از شرکت نصب نیرو، مهندس بابایی از شرکت فابا انرژی، مهندس احمدگلی از شرکت افق تأمین انرژی پارس و مهندس اسکندری از شرکت کیفیت سازان محیط به ارائۀ تجربیات موفق خود در زمینۀ تولید هم­زمان گرما و توان الکتریکی CHP بدون مصرف سوخت، تولید برق از بازیافت حرارت با استفاده از سیکل ارگانیک رانکین (ORC) سیکل رانکین سنتی (SRC) و تفاوت آن با سیکل ارگانیک رانکین و ضوابط انتقال به شبکۀ سراسری برق به ایراد سخنرانی پرداختند.
دفتر روابط ­عمومی
۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳
تعداد کلیک: ۵۷۲
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.