شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۶, ۱۵:۴۴
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

به اعتقاد مدیرعامل سابا در نشست انرژی ­های تجدیدپذیر و بهره­ وری انرژی:12500 میلیون کیلووات ساعت صرفه­ جویی انرژی از 10 پروژۀ سابا برآورد می­شود

به اعتقاد مدیرعامل سابا در نشست انرژی ­های تجدیدپذیر و بهره­ وری انرژی:12500 میلیون کیلووات ساعت صرفه­ جویی انرژی از 10 پروژۀ سابا برآورد می­شود
سابا با مشارکت ADEME فرانسه، کارگاه آموزشی انرژی ­های تجدیدپذیر و بهره ­وری انرژی در نمایشگاه بین­ المللی تهران برگزار کرد.

به گزارش دفتر روابط ­عمومی سازمان بهره­وری انرژی ایران (سابا):

            به­ منظور بررسی پتانسیل ­ها و روش­ های بهینه ­سازی مصرف انرژی و ارتقاء انرژی­های تجدیدپذیر در کشور، سابا با مشارکت شرکت ADEME فرانسه اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی انرژی­ های تجدیدپذیر و بهره­ وری انرژی در تاریخ 7 اسفندماه سال جاری در محل سالن همایش خلیج فارس نمایشگاه بین ­المللی تهران نمود.

            براساس این گزارش: در ابتدای این کارگاه آموزشی مهندس سیدحسین سجادی مدیرعامل سابا به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت صنعت فرانسه از دیرباز در کشور ما فعالیت ­های بسیار عمیق و ارزنده­ای داشته است. به ­طوری­که امروزه ما شاهد همکاری­ های بیش­تری در حوزۀ انرژی­های تجدیدپذیر و بهره­ وری انرژی با این کشور هستیم و از زمان تأسیس سابا و سانا یکی از مهم­ترین الگوهای ما شرکت ADEME فرانسه بوده است. وی افزود؛ باتوجه­به محدودیت ­های منابع انرژی در کشور و تعهداتی که در حوزۀ بین ­المللی در زمینۀ محیط زیست داریم باعث شده تا نگاهمان را به ­سوی بهره­ وری بهتر از منابع مختلف انرژی سوق دهیم.

            بنابراین گزارش: ایشان در ادامۀ سخنانش افزود؛ ما در کشورمان حدود 1800 میلیون بشکۀ نفت خام مصرف انرژی اولیه داریم که از این میزان 1350 میلیون بشکۀ نفت خام مصرف نهایی می ­باشد. مصرف انرژی در بخش ساختمان در حدود 450 میلیون بشکه نفت خام و پتانسیلی که در همین بخش وجود دارد کاهش 30% مصرف انرژی را نشان می ­دهد.

            به نقل از این گزارش: مهندس سجادی در ادامۀ بیاناتش گفت؛ درحال حاضر ارادۀ حاکمیت براین است که بهره­ وری انرژی را در کشور توسعه دهد و برای این ­کار تلاش نموده تا از یک طرف تعمیق روابط سیاسی خود را با کشورهای دوست گسترش دهد و ازطرف دیگر ضوابط و مقرراتی را وضع کرده که به این ضابطه­ ها کمک بکند. به­ طوری­که از سال گذشته یک قانون دائمی به نام "قانون رفع موانع تولید" وضع کرده که مطابق آن چنانچه سرمایه­ گذاران داخلی یا خارجی در پروژه ­های بهینه ­سازی مصرف انرژی در کشور سرمایه­ گذاری کنند معادل سوخت صرفه­ جویی شده را با نرخ بین ­المللی دریافت خواهند نمود.

            پیرو این گزارش: مدیرعامل سابا افزود؛ برآوردی که برای 10 پروژۀ پیشنهادی داشته ­ایم بیش از دو میلیارد یورو سرمایه ­گذاری و پتانسیل 12500 میلیون کیلووات کاهش مصرف انرژی در پی خواهد داشت. وی در خاتمه اظهار امیدواری نمود که این نشست به روابط گستردۀ دو جانبه بین دو کشور ایران و فرانسه بیانجامد.

            این گزارش می ­افزاید: سپس در ادامۀ این کارگاه آموزشی مهندس زربخش مدیر دفتر آموزش و اطلاع ­رسانی سابا به معرفی سازمان و فعالیت­ های گذشته، حال و آیندۀ این سازمان پرداخت. در پایان نشستی بین مدیرعامل سابا و مدیر ارشد اجرایی بخش مطالعات انرژی و محیط زیست شرکت ADEME فرانسه درخصوص بررسی پتانسیل ­ها و راه­کارهایی درخصوص بهینه ­سازی مصرف انرژی، همکاری­ها و تهیۀ تفاهم­نامۀ فی­مابین انجام گردید.
دفتر روابط ­عمومی
۸ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۲۶
تعداد کلیک: ۴,۷۵۶
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.