شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۶, ۱۵:۴۳
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

مدیران انرژی سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت نیرو استان فارس با مباحث بهینه سازی مصرف انرژی آشنا شدند.

مدیران انرژی سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت نیرو استان فارس با مباحث بهینه سازی مصرف انرژی آشنا شدند.
دفتر نمایندگی سابا سمینار بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان های بخش اداری را در شهر شیراز برگزار نمود.
به گزارش دفترروابط عمومی سازمان بهره وری انرژی ایران:

دفتر نمایندگی سابا سمینار بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان های بخش اداری را در شهر شیراز برگزار نمود.

با توجه به دستور مقام محترم وزیر نیرو مبنی بر کاهش حداقل 10 درصد از مصرف انرژی کلیه ساختمان های اداری وابسته و تابعه وزارت نیرو، سمینار آموزشی بهینه سازی مصرف انرژی در بخش اداری با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان فارس به منظور آموزش و آگاهسازی مدیران انرژی و رابطین مدیریت مصرف شرکت های تابعه وزارت نیرو  در شیراز برگزار گردید.

 در ابتدای این سمینار مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس آقای مهندس قنبری ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در خصوص کاهش حداقل 10 درصد از مصرف انرژی کلیه ساختمان های اداری وابسته و تابعه وزارت نیرو بیان داشت : شرکت های زیر مجموعه وزارت نیرو باید الگوی دیگر شرکت ها در کاهش مصرف انرژی باشند که در همین راستا کلیه لامپ های کم مصرف و فلورسنت ساختمان های ستاد و مراکز مدیریت های شرکت توزیع فارس با لامپ های ال ای دی تعویض شده است. طبق آمار به دست آمده این اقدامات از نظر اقتصادی و بازگشت سرمایه کاملا توجیه پذیر می باشد که به همین منظور در نظر است قبل از تابستان 96 کولرهای گازی ساختمان های مراکز توزیع استان فارس با کولرهای راندمان بالا تعویض گردد.

در ادامه مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس آقای مهندس آزرم در خصوص اقدامات این شرکت در جهت کاهش پیک و مدیریت مصرف در تابستان سال جاری مطالبی را ارائه نمود. ایشان به استفاده از ظرفیت انبارش شرکت های آبفا در ایستگاه های پمپاژ به منظور کاهش پیک اشاره نموده و بیان داشت که این اقدامات علاوه بر بهینه سازی مصرف برق، حفظ منابع آب زیرزمینی را با همکاری کشاورزان عزیز به همراه داشته است.

در پایان کارشناسان دفتر نمایندگی مطالب تخصصی مدیریت مصرف را تحت عناوین آمار انرژی ایران و جهان، تشریح و استقرار سیستم مدیریت انرژی، ممیزی انرژی و راهکارهای اجرایی آن و همچنین مدیریت انرژی در سیستم های روشنایی ارائه نمودند.

 

دفترروابط عمومی
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۴۸
تعداد کلیک: ۷۹۷
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.