شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۶, ۱۵:۴۵
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

سامسونگ دستگاه تهویه هوای Wind-Free را با 72% صرفه­ جویی برق معرفی کرد

سامسونگ دستگاه تهویه هوای Wind-Free را با 72% صرفه­ جویی برق معرفی کرد
شرکت سامسونگ الکترونیکس حوزۀ خاورمیانه و آفریقا، دستگاه تهویه هوای Wind-Free را رونمایی کرد که هوای خنک با صرفه ­جویی در مصرف برق را بدون ایجاد باد سرد ناخوشایند فراهم می­ کند.

به گزارش دفتر روابط ­عمومی سازمان بهره ­وری انرژی ایران (سابا):

            شرکت سامسونگ الکترونیکس حوزۀ خاورمیانه و آفریقا (منا) دستگاه تهویۀ هوای دیواری Wind-FreeTM خود را در نمایش منا در کشور سنگاپور رونمایی کرد که علاوه­ بر اختصاص جایزه نوآوری به خود قادر است 72% در مصرف برق صرفه ­جویی کند نمونه ایستاده این دستگاه در کرۀ جنوبی بسیار موفق بوده است.

            بنابراین گزارش: دستگاه تهویه هوای مدل AR500M با استفاده از روش سرمایشی Wind-Free دمای مناسب در اتاق را حفظ می­ کند که در آن هوای سرد ازطریق 21 هزار سوراخ ریز عبور هوا در اتاق پراکنده می ­شود. این سیستم سرمایش دو مرحله دارد که در مرحلۀ اول حالت سرمایش، سریع دمای اتاق را پایین می ­آورد و وقتی به دمای دلخواه رسید حالت هوای پایدار همان دما را حفظ می­کند این روش باعث صرفه­ جویی مصرف برق تا 72% درصد می­ شود.

            براساس این گزارش: موتور این دستگاه با استفاده از یک مبدل دیجیتالی هشت پله­ ای مجهز به فن ­آوری تقویت قدرت، موجب می­شود تغییرات کاهش پیدا کند که به این ترتیب انرژی کلی لازم کاهش یافته و زمان برای رسیدن به کمپرسور به حداکثر سرعت کم­تر می ­شود. هم­چنین این مدل مجهز به وای ­فای است که امکان کنترل آن از هر مکانی را با استفاده از اپلیکیشن Smart Home سامسونگ فراهم می ­کند.

            این گزارش می ­افزاید: کاربران می ­توانند از راه دور دما و تنظیمات دستگاه را کنترل و اطلاعات عملکرد و مصرف انرژی آن و نیز روش­های حل مشکل درصورت نیاز به تعمیر را به ­صورت آنی دریافت کنند. معماری سه وجهی منحصر به فرد AR9500M، دارای فضای ورودی بزرگ­تری است که امکان مکش هوا به ­صورت گسترده را فراهم می­کند. درعین حال بهترین عرض و زاویۀ خارجی هوا را به دست می ­دهد تعداد بیش­تر تیغه ­های متحرک و فن بزرگ ­تر آن باعث می ­شود که هوا سریع ­تر خنک شده و با سرعت و در مکان بزرگ­تری منتشر شود.

 

 

دفتر روابط ­عمومی
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۱۳
تعداد کلیک: ۷۸۵
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.