پنج شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۴۴
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

ذخیره 3 هزار مگاواتی برق، ارمغان ساعت زمین برای کشور

ذخیره 3 هزار مگاواتی برق، ارمغان ساعت زمین برای کشور
آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی دربارهٔ تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود.

 

 

رئیس هیات مدیره انجمن مدیریت مصرف انرژی ایران گفت: با اجرای طرح ساعت زمین می‌توان حداقل 3 هزار مگاوات برق کشور را ذخیره کرد.
مهندس "سعید مهذب ترابی" رئیس هیئت مدیره انجمن مدیریت مصرف انرژی ایران  در گفت و گو با پایگاه اطلاع ‌رسانی وزارت نیرو (پاون) با بیان این مطلب گفت: چنانچه با صرفه جویی معادل ۱۰۰ وات هر مشترک برق در این طرح جهانی و ملی مشارکت نماید و این موضوع نهادینه شود، بالغ بر ۳۰۰۰ مگاوات صرفه جویی در ظرفیت تولید برق کشور ایجاد می ‌شود و این ظرفیت می ‌تواند برای بخش تولید و اشتغال بیشتر کشور مصرف شود.
وی در ادامه اظهار داشت: ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است که خانواده‌ ها و کسب و کار با خاموش کردن چراغ ‌ها و سایر دستگاه‌ های الکتریکی غیر ضروری خود به مدت یک ساعت آن را یاد آوری می ‌کنند.
مهذب ترابی افزود: آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی دربارهٔ تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان ابقا شود همه مردم کشور عزیزمان ایران می ‌توانند با خاموش کردن لامپ‌ های اضافی و خاموش کردن نمادین ساختمان ‌ها واماکن عمومی به مدت یک ساعت در این مهم شرکت کنند.
رئیس هیات مدیره انجمن مدیریت مصرف انرژی ایران تاکید کرد: بی‌ شک مشارکت فعال در این طرح برای داشتن محیط زیست پایدارتر و توسعه فرهنگ صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار مؤثر است.

·          

 

۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۲۰
تعداد کلیک: ۷۰۰
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.