یکشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۶, ۰۶:۳۱
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
اخبار

به هدف کاهش گازهای گلخانه ‌ای سازمان ملل پایبندیم/ انرژی‌ های تجدیدپذیر راه گریز از معضلات محیط زیستی است

به هدف کاهش گازهای گلخانه ‌ای سازمان ملل پایبندیم/ انرژی‌ های تجدیدپذیر راه گریز از معضلات محیط زیستی است
طاهری گفت: ما روی افزایش بهره وری و تبدیل انرژی فسیلی به الکترسیته و حرارت، افزایش راندمان انتقال برق به منازل، افزایش راندمان استفاده از برق در تجهیزات کار می کنیم.

بهرام طاهری، مشاور وزیر نیرو و مدیر کل دفتر محیط زیست وزارت نیرو در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به فعالیت های وزارت نیرو در جهت توسعه  پایدار زیست محیطی گفت: یکی از مهمترین اقدامات ما محدود شدن برداشت از آب های زیرزمینی است در هیمن ارتباط ممکن است در برخی مناطق کاشتن درخت و در برخی مناطق دیگر جلوگیری از کاشت درخت فعالیت زیست محیطی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه ما اکنون روی کاهش گازهای گلخانه ای و آلاینده ها کار می کنیم، افزود: از جمله اهداف پذیرفته شده ایران در سازمان ملل کاهش گازهای گلخانه‌ای است که ما نیز با جدیت آن را دنبال می کنیم و به آن پایبند هستیم.

طاهری با اشاره به اینکه منطقه خاورمیانه و شمال افریقا بیشترین آسیب را از انتشار گازهای گلخانه ای متحمل می شوند، تصریح کرد: ما روی افزایش بهره وری و تبدیل انرژی فسیلی به الکترسیته و حرارت، افزایش راندمان انتقال برق به منازل، افزایش راندمان استفاده از برق در تجهیزات کار می کنیم.

وی با اشاره به فعالیت های وزارت نیرو در بخش افزایش سهم انرژی های نو و افزایش بهره وری اظهار داشت:  در این رابطه اجرایی شدن اهداف کلان کشور و همچنین تعهدات بین المللی در حال برنامه ریزی است

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۴۷
تعداد کلیک: ۴۸۳
اظهار نظر و امتیاز دهی
میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.