شنبه، ۲۶ اسفند ۱۳۹۶, ۲۰:۰۹
 
«اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال»
تهیه و توزیع بازی و نرم افزار آموزشی

به­ منظور آشناسازی کودکان و نوجوانان با نحوۀ بهینه ­سازی مصرف انرژی، دفتر روابط ­عمومی اقدام به تهیۀ یک بازی گرافیکی در سال 1382 برای کودکان و نوجوانان نمود. در این بازی 2 مرحله ­ای کودکان و نوجوانان باید در مرحله 1 در مدت معین با انجام روش ­های درست استفاده بهینه از انرژی در خانه، مصرف انرژی را کاهش دهند و درصورت موفقیت وارد مرحله 2 بازی خواهند شد که در مرحلۀ 2 بازی کودکان باید لوازم انرژی­ بری که باتوجه ­به برچسب مصرف انرژی کم ­ترین میزان مصرف انرژی و بیشترین بازدهی را دارند انتخاب نمایند و هم ­چنین این دفتر اقدام به تهیۀ یک بازی گرافیکی جدید به ­صورت جورچین در سال 1384 برای دانش ­آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی نمود. این بازی در 2 قسمت تهیه گردیده که یک قسمت شامل عکس ­های مختلف در زمینۀ استفادۀ بهتر از منابع انرژی و دیگر بازی به صورت مرحله­ ای می ­باشد و از طریق عکس ­ها و متون نیز توصیه ­هایی در زمینۀ بهینه ­سازی مصرف انرژی به کودکان آموزش داده می­شود، ضمناً این دفتر در سال 1389 نیز اقدام به تهیۀ یک نرم­ افزار آموزشی با همکاری شرکت یاوران ­امتدادموج با موضوع بهینه ­سازی مصرف انرژی برای دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی (مقطع سنی 7 تا 14 سال) نموده است. این نرم ­افزار شامل یک قصه بازی، 3 ترانۀ شاد، نمایش شاد انیمیشن و دو بازی در زمینۀ بهینه ­سازی مصرف انرژی می ­باشد و در سال (1390) ساخت 3 ترانه، 27 دقیقه انیمیشن، طراحی روی CD و طراحی کتاب راهنمای CD، سناریو نمایش 15 دقیقه ­ای، سناریو بازی بهینه ­سازی و فولدر لوکیشن ­های نمایش 15 دقیقه­ ای، متن سه شعر موزیکال، سه کاراکتر نمایش مادر خانواده، پسر و دختر، کاراکتر اصلی تهیه و تدوین و پس از تأیید نهایی سازمان جهت اجرای نهایی نرم­ افزار به پیمانکار ابلاغ و ارسال شد.

تهیه پیک آموزشی ویژه دانش آموزان

در سال 1379 دفتر روابط ­عمومی سابا اقدام به تهیۀ یک پیک دانش ­آموزی به نام بهسامان در قالب داستان کوتاه، جدول، مسابقه و نکات آموزشی در زمینۀ بهینه ­سازی مصرف انرژی با همکاری ادارۀ کل آموزش و پرورش شهر تهران جهت دانش ­آموزان مدارس نمود. هم ­چنین این دفتر در سال 1380 نیز شماره­ای مخصوص صرفه ­جویی انرژی در قالب طنز در هفته ­نامۀ کاریکاتور گل­ آقا بچه ­ها جهت کودکان و نوجوانان نمود. این دفتر در سال 1389 نیز اقدام به اجرای مسابقۀ آموزشی و فرهنگی در زمینۀ بهینه ­سازی مصرف انرژی در 13 باب مدرسۀ دخترانه و پسرانه شهر تهران نمود. این مسابقه به وسیلۀ تهیۀ یک پیک تحت عنوان پیک روشنا در 6000 نسخه همراه با موضوعات مهم و کلیدی در زمینۀ مصرف بهینه انرژی، مسابقه، شعر، داستان و جدول اجرا گردید. ضمناً به ­منظور تقدیر از معلمان و دانش­آموزان فعال و شرکت­ کننده در مسابقه ابزار و وسایل انگیزشی تهیه گردید و به دانش ­آموزان برگزیده در هر مسابقه (هر مدرسه 30 دانش­ آموز و وسایلی به ارزش 200/000 ریال) برای مقاطع ابتدایی، چراغ مطالعه، مدادتراش فانتزی، کلاه آفتاب­ گیر و مقاطع راهنمایی نیز کوله ­پشتی و چراغ اهدا گردید. هم ­چنین برای تقدیر از معلمان و مجریان فعال در طرح نیز 39 عدد کارت هدیه بانکی (13 مدرسه هر مدرسه 3 معلم) هرکدام به مبلغ 500/000 ریال (پنجاه هزار تومان) تهیه و اهداء گردید.

تهیه بروشور الکترونیکی سابا

این بروشور در قالب یک CD در سال 90 به ­منظور آشناسازی آحاد جامعه با فعالیت­ ها، پروژه­ ها، روش ­های بهینه ­سازی مصرف انرژی و نشریات سازمان به ­صورت مولتی مدیا تهیه گردیده است. این CD دربرگیرنده بخش ­های مختلف سازمان، فیلم معرفی سازمان و فایل کلیۀ نشریات منتشر شده توسط سابا به ­صورت pdf می­باشد.

آمار فعالیت

کار تهیه و ساخت بروشور الکترونیکی معرفی سابا در سال 1390 توسط دفتر روابط عمومی آغاز گردید. برای تهیه این بروشور پس از پیگیری و انجام اصلاحات لازم در مراحل مختلف، در مرحله نخست تهیه و تدوین فیلم معرفی سابا به اتمام رسید و پس از تکمیل سایر بخش های مذکور و قرار دادن اطلاعات لازم و اعلام نظر بخش های مختلف سازمان CD اصلاح و تکمیل نهایی گردید و تحویل دفتر روابط عمومی سابا گردید.

 

تهیه و ساخت فیلم معرفی سابا به زبان انگلیسی

هدف از تهیه این فیلم معرفی فعالیت های سابا به منظور توزیع آن در بین مخاطبین انگلیسی زبان در راستای آگاهی و اطلاع رسانی بوده است.


آمار فعالیت

دفتر روابط عمومی سابا در سال 90 اقدام به تهیه یک عدد فیلم 7 دقیقه ای به زبان انگلیسی در خصوص معرفی فعالیت های سااب توسط شرکت رسانقش نماپرداز نمود که با ترجمه متن گفتار فیلم به زبان انگلیسی، پیگیری واصلاحات لازم این فیلم تهیه و تحویل این دفتر گردید.

تهیه و توزیع فیلم های آموزشی مدیریت مصرف انرژی

این فیلم ها با هدف نشان دادن مهم ترین روش ها و تجربیات مربوط به بهینه سازی مصرف انرژی در همه بخش های انرژی به ویژه صنایع جهت مخاطبین مختلف به تعداد 44 عنوان به صورت نوار ویدئویی V.H.S و CD تهیه گردیده است. ضمناً به منظور دسترسی سریع متقاضیان این فیلم ها، فیلم های مذکور در سایت سابا جهت دانلود قرار گرفته است.

آمار فعالیت
از سال 1374 تا اول آذر­ماه سال 1392 تعداد 1993 حلقه از فیلم­ های مدیریت مصرف انرژی دربین متقاضیان مختلف از جمله شرکت­ ها، دانشکده­ ها، و مراکز گوناگون پژوهشی و صنعتی توزیع شده است.
آمار توزیع فیلم های آموزشی مدیریت مصرف انرژی(بهمن 1374 تا اول فروردین ماه 1392)
عنوانمجموع فیلم های توزیع شده
بهمن 1374 لغایت اول فروردین 1377200
سال 137744
سال 137837
سال 137940
سال 138059
سال 1381207
سال 1382193
سال 1383170
سال 1384274
سال 138575
سال 138690
سال 138760
سال 1388364
سال 1389132
سال 139044
سال 13914
مجموع1993
همکاری با سازمان ها و نهادهای فرهنگی و آموزشی

به منظور ترویج و نهادینه کردن فرهنگ بهینه سازی مصرف انرژی در بین عموم مردم این دفتر اقدام به همکاری با سازمان ها و نهادهای فرهنگی و آموزشی مختلف نموده است.

 

آمار فعالیت

از سال 1376 تا اول دی ماه سال 1390 دفتر روابط ­عمومی سابا به­ منظور تبیین مفهوم بهینه­ سازی مصرف انرژی در برنامه ­های صدا وسیما اقدام به تهیه 540 دقیقه برنامۀ تلویزیونی، 15 تیزر رادیو و تلویزیونی، 2 تیرز تلویزیونی، 20 برنامه رادیویی و مصاحبه با 12 تن از مدیران و کارشناسان در شبکه ­های رادیویی فرهنگ، رادیویی تجارت، برنامۀ رادیویی باشگاه خبرنگاران جوان، شبکۀ جهانی جام­ جم، واحد مرکزی خبر و مجلۀ خبری باشگاه خبرنگاران جوان شبکه ­های 1 و 2 سیما و همکاری در برگزاری 15 میزگرد علمی و تخصصی در برنامه ­های تلویزیونی نموده است. دفتر روابط ­عمومی در سال 89 براساس درخواست معاونت آموزش و بهینه ­سازی مصرف انرژی اقدام به ساخت دو تیزر تلویزیونی 50 ثانیه ­ای در زمینۀ استفاده از کولر آبی و لامپ مهتابی T8 نمود که تیزر کولر آبی پس از تأیید تصویری در 11 صفحه توسط روابط ­عمومی و  معاونت آموزش و بهینه­ سازی مصرف انرژی با دریافت کد پخش از صداوسیما به پایان رسید و تحویل دفتر روابط ­عمومی گردید ولی تیزر استفاده از لامپ مهتابی با یک­ سری از اصلاحات جدید در سال 90 درحال انجام می­ باشد و جهت اجرای نهایی به شرکت پیمانکار ابلاغ گردیده است. هم ­چنین در سال 1380 با همکاری سازمان نهضت سوادآموزی اقدام به چاپ 33000 جلد کتاب ما و انرژی و درج مطالب بهینه ­سازی مصرف انرژی در نیم صفحه نشریۀ هفتگی این سازمان نموده است.

از دیگر اقدامات و فعالیت ­های این دفتر می­ توان به همکاری­ های گسترده با دفاتر برنامه ­ریزی و تألیف کتب درسی و انتشارات کمک آموزشی آموزش و پرورش نام برد که در این زمینه می ­توان به چاپ مطالب بهسامان در 25  شماره از نشریات رشد نوآموز، دانش ­آموز، نوجوان و جوان، تهیه و درج مطالب بهینه ­سازی مصرف انرژی در 8 جلد از کتب فنی و حرفه ­ای کار و دانش،  ارسال 240 جلد از نشریات سابا به گروه ­های مختلف دفتر برنامه ­ریزی و تألیف آموزش ­های فنی و حرفه ­ای و کار و دانش، بازدید دانش ­آموزان، معلمان و دبیران آموزش و پرورش مناطق مختلف تهران از  آزمایشگاه ملی صرفه ­جویی انرژی اشاره کرد.

این دفتر در سال 1389 با هماهنگی روابط ­عمومی وزارت­ نیرو اقدام به مشارکت در برگزاری و تهیه و اهداء جوایز مسابقۀ تلویزیونی «آیا می­دانید که» نمود. این مسابقه در 150 قسمت و به مدت 6 ماه از شبکۀ مختلف صداوسیما پخش گردید و مقرر شد در هر مسابقه به 4 نفر از کسانی ­که پاسخ درست را به این سازمان ارسال نموده­ اند به قید قرعۀ جوایزی اهداء گردد که پس از مشخص شدن اسامی تعدادی از برندگان مسابقه و اعلام آن­ ها به سابا توسط وزارت­ نیرو مشخصشات 261 نفر از این برندگان در نقاط مختلف کشور اخذ گردید و پس از تهیۀ کارت هدیه بانک صادرات به مبلغ 1.500.000 ریال (معادل یکصد و پنجاه هزار تومان) در سال 90 پس از تماس تلفنی و اعلام زمان توزیع و آدرس سازمان به برندگان، کارت­ های هدیه به برندگان مسابقۀ تلویزیونی مذکور در استان­ های تهران و البرز جمعاً 87 نفر تحویل گردید. هم ­چنین در آبان ماه سال 89 این دفتر با مشارکت سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران اقدام به برگزاری یک مسابقۀ کتاب ­خوانی تحت عنوان انرژی را بهتر مصرف کنیم برای دانش ­آموزان مدارس ابتدایی منطقه 16 شهرداری تهران نمود.

هم­ چنین دفتر روابط ­عمومی سابا در سال 90 در راستای همکاری با صداوسیما درخصوص انجام پروژه ­های آگاه سازی، اقدامات اولیه را از جمله برگزاری جلسات و تنظیم قرارداد جهت مشارکت در تولید و پخش سریال به تعداد 15 قسمت 40 دقیقه ­ای و مشارکت در تولید و پخش مسابقه به تعداد 30 برنامه 40 دقیقه ­ای در قالب فرهنگ­ سازی و اطلاع ­رسانی درخصوص مصرف بهینه انرژی بخش ­های مفرح و شاد با شبکه 5 سیما نموده است. ضمناً این دفتر در ادامۀ فعالیت های فرهنگی خود به­ منظور مشارکت در تهیه و تولید فیلم ­ها و سریال ­های تلویزیونی اقدام به حمایت از فیلم سینمایی دردسرهای شیرین با محور مضمونی بهینه ­سازی منابع انرژی در قالب طنز اجتماعی اکران سینمایی و عرضه و نمایش گسترده در مجامع و بازارهای سینمایی، تلویزیونی و شبکه ­های نمایش داخلی و خارجی با همکاری هنرمندان تراز اول، متخصصان و کارشناسان فنی و تولیدی برجسته و خوش سابقه از طریق برگزاری جلسات، مطالعه پیش ­طرح، طرح در کمیتۀ فرهنگی، تصویب آن و تنظیم و مبادله قرارداد نموده است.

ضمناً فیلم طعم شیرین خیال در تاریخ 1393/12/20 در سینماهای تهران در مرحلۀ رونمایی قرار گرفت. هم­ چنین در طی
3 مرحله دفتر روابط­ عمومی اقدام به نظرسنجی از فیلم مورد نظر نمود و تعداد 30000 نسخه بلیط رایگان این فیلم را به شرکت­ های برق منطقه­ ای و توزیع نیروی برق سراسر کشور توزیع نمود. هم ­چنین تعداد 30000 نسخه
DVD فیلم سینمایی مذکور ازسوی تهیه­ کنندۀ این فیلم در اختیار دفتر روابط­ عمومی قرار گرفت.

راه اندازی و ارتقاء سیستم تلفن گویای مدیریت انرژی

دفتر روابط عمومی سابا در راستای خدمات دولت الکترونیک و آگاه سازی و اطلاع ­رسانی عمومی مردم در زمینه ترویج فرهنگ بهینه­سازی مصرف انرژی اقدام به راه اندازی تلفن گویای مدیریت انرژی نموده است.

 

آمار فعالیت

در آغاز براساس درخواست معاونت هماهنگی شرکت توانیر، نسبت به تهیه طرح سیستم تلفن گویا شامل نحوه کاربرد و انتظارات و قابلیت ­های این سیستم اقدام گردید و از شرکت مخابرات براساس موارد مورد نظر استعلام به عمل آمد و پس از مشاوره و برگزاری جلسات متعدد، با شرکت­ های تهیه­ کننده این سیستم استعلام تهیه و مشخصات مورد نظر جهت راه ­اندازی آن اعلام گردید تا اینکه این تلفن در راستای خدمات دولت الکترونیک و آگاه سازی و اطلاع ­رسانی عموم مردم در زمینه ترویج فرهنگ بهینه ­سازی مصرف انرژی در جامعه برای اولین بار در کشور با شماره تلفن 88374003 در اوایل آذرماه سال 89 در سابا راه ­انداری گردید. تلفن مذکور در برگیرنده توصیه­ ها و پیام ­های مدیریت مصرف انرژی در خصوص نحوه انتخاب و استفاده بهینه از لوازم برقی خانگی، معرفی خدمات مدیریت انرژی سابا،اطلاع ­رسانی در زمینه مدیریت انرژی، نظرسنجی، مسابقه، پیشنهادات و انتقادات و صندوق صوتی می باشد که قابلیت ارتباط و پاسخ گویی هم زمان را به 30 نفر در نقاط مختلف کشور دارا می­ باشد. ضمناً کددهی به تماس گیرندگان نیز در صندوق پستی ایجاد گردیده است.ضمناً دفتر روابط عمومی سابا در سال 90 به منظور اختصاص شماره 5 رقمی E1 و منطقه 8 تا درب پژوهشگاه، خرید دو مودم و تحویل یک عدد آن به شرکت مخابرات ایران، تعیین و تثبیت شماره تلفن 5 رقمی و همچنین دریافت اصلاح قرارداد فی مابین سابا و شرکت مخابرات  که بالاخره در تاریخ 23 اردیبهشت ماه سال 91 همزمان با میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) با شماره تلفن 42805 راه اندازی شد.ضمناً در سال 1393 اقدام به ارسال 80 پیام برای 8849 نفر از مسئولین صنعت برق نموده است. هم­ چنین در سال 1394 جمعاً تعداد 39 پیام و 2324 تماس و در سال 1395 تعداد 21 پیام و 1366 تماس دریافت و توسط این دفتر پاسخ­ گویی شده است.

 

طرح اطلاع رسانی از طریق پیام کوتاه (SMS)

ارسال پیام های کوتاه با موضوعات و محتواهای مختلف مربوط به مصرف بهینه برق و اخبار مربوط به انجام اقدامات مختلف سابا از طریق SMS برای اقشار مختلف جامعه.

 

آمار فعالیت

دفتر روابط عمومی سابا در سال 1390 در راستای وظایف و مسئولیت های خود در زمینه انجام اقدامات و فعالیت های آگاه سازی و اطلاع رسانی در زمینه ترویج و گسترش فرهنگ بهینه سازی مصرف انرژی طرح اطلاع رسانی از طریق SMS پیام ­هایی کوتاه و ساده با موضوعات و محتواهای مختلف مربوط به مصرف بهینه برق و خبر انجام اقدامات مختلف سابا اجرا نماید که به همین منظور پس از اخذ سیستم ارسال پیامک نسبت به پیگیری ­های لازم جهت شارژ آن به مبلغ 200/000/000 ریال (معادل بیست میلیون تومان) اقدام گردید. ضمناً اسامی و شماره تلفن همراه مسئولین توانیر، اعضای شبکه دوستان و کارکنان سابا اخذ و برنامه ارسال پیامک تهیه شده است.

این دفتر از سال 1391 تا پایان سال 1392 اقدام به ارسال 59 پیام برای مسئولین صنعت برق نموده است و هم­چنین از تاریخ 6 مردادماه سال 1392 اقدام به ارسال 96 پیام تازه­ های انرژی جهان به معاون وزیر در امور برق و انرژی و مدیرعامل شرکت توانیر نموده است. هم­ چنین در سال 1393 و 1394 اقدام به ارسال جمعاً حدود 150 پیام به صنعت برق با موضوعات مختلف نموده است.

تهیه و ساخت تیزر تلویزیونی در زمینه استفاده از کولر آبی

این تیزر تلویزیونی براساس درخواست معاونت آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سابا به منظور اطلاع رسانی و آموزش راه کارهای بهینه سازی مصرف انرژی در کولر آبی تهیه شده است.

 

آمار فعالیت

تهیه این تیزر تلویزیونی 50 ثانیه ای در زمینه استفاده از کولر آبی براساس درخواست معاونت آموزش و بهینه سازی سابا در سال 90 آغاز گردید که پس از تایید سناریو تصویری تیزر کولر آبی در 11 صفحه توسط دفتر روابط عمومی و معاونت مذکور، این تیزر با دریافت کد پخش از صدا وسیما به پایان رسید و تحویل دفتر روابط عمومی سابا گردید.

تهبه و ساخت تیزر تلویزیونی در زمینه استفاده از لامپ مهتابی T8

این تیزر تلویزیونی براساس درخواست معاونت آموزش و بهینه سازی مصرف انرژی سابا به منظور اطلاع رسانی و معرفی لامپ مهتابی (کم مصرف)T8 و فواید به کارگیری آن تهیه شده است.

آمار فعالیت
تهیه این تیزر تلویزیونی 50 ثانیه ای در زمینه استفاده از لامپ مهتابی (کم مصرف)  T8 در سال 90 آغاز گردید که پس از اعمال یک سری تغییرات و اصلاحات با دریافت کد پخش از صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران به اتمام رسید و تحویل دفتر روابط عمومی وزارت نیرو جهت پخش گردید.
مشارکت با شرکت ایرانسل در ارسال پیامک های آگاه سازی

 

آمار فعالیت

دفتر روابط ­عمومی سابا در تاریخ 22 اسفندماه سال 1391 به­ منظور آگاه ­سازی و اطلاع ­رسانی اقشار مختلف جامعه دربارۀ راه ­کارهای بهینه ­سازی مصرف انرژی در وسایل خانگی، اداری، تجاری، صنعت و کشاورزی اقدام به انعقاد و مبادله قراردادی با شرکت تبیان درخصوص ارسال پیامک ­های تبلیغاتی ازطریق شرکت ایرانسل نمود. که محصول متنی آن در آبان ­ماه سال 1392 با کلید واژۀ Kahesh ساخته شد.

مشارکت در تهیه و تولید فیلم های سینمایی
آمار فعالیت

دفتر روابط ­عمومی در ادامۀ فعالیت ­های فرهنگی خود در شش ماهۀ اول سال 1392 اقدام به بررسی سناریوی اولیۀ فیلم داستانی (سینمایی) دردسرهای شیرین با محور مضمونی بهینه ­سازی منابع انرژی در قالب طنز اجتماعی پرداخته است. و دراین ­خصوص ضمن برگزاری یک جلسۀ کارشناسی با تهیه­ کنندۀ فیلم مذکور در تاریخ 27 مردادماه سال ­جاری نیز بازدیدی از آزمایشگاه ملی صرفه ­جویی انرژی توسط تهیه ­کنندۀ  و هیأت همراه به­ عمل آمده است و در تاریخ 12 شهریورماه نیز جهت ارائۀ گزارش کارنامه ای به تهیه ­کنندۀ این فیلم ارسال گردیده است. فیلم سینمایی طعم شیرین خیال به کارگردانی کمال تبریزی و هنرپیشگی شهاب حسینی در تاریخ 20/12/1393 در سینماهای تهران در مرحلۀ رونمایی قرار گرفت و سپس در اوایل سال 1394 در تمامی سینماهای شهرستان­ ها به اکران درآمد. هم ­چنین دفتر روابط­ عمومی اقدام به سه مرحله نظرسنجی با استفاده از پرسش­نامه­ ای که حاوی 9 سؤال بود، از تماشاگران این فیلم در سینما آفریقای تهران نمود. ضمناً اقدام به هماهنگی و توزیع 30 هزار بلیط فیلم مذکور به همراه نامۀ ضمیمه و طراحی و چاپ بلیط نمود. هم­ چنین تعداد 30000 نسخه DVD فیلم سینمایی مذکور ازسوی تهیه­ کنندۀ این فیلم در اختیار دفتر روابط­ عمومی قرار گرفته است.

ضمناً قرارداد مشارکت در فیلم مدرسۀ موش ­ها جهت مبادله و تنظیم قرارداد آماده می­ باشد.

فیلم و کلیپ تصویری مدیریت مصرف انرژی
آمار فعالیت

دفتر روابط ­عمومی در سال 1392 اقدام به دوبله و صداگذاری 20 قطعه فیلم و کلیپ با موضوعات تخصصی صرفه ­جویی انرژی ازطریق شرکت فرازسیستم ­نوین نموده است.

نرم افزار چندرسانه ای بهینه سازی مصرف انرژی در فن های صنعتی
آمار فعالیت

این نرم ­افزار به درخواست دفتر معاونت و آموزش بهینه ­سازی مصرف انرژی- دفتر صنعت سابا به­ منظور ارائۀ راه کارهای عملی جهت کاهش مصرف انرژی در کارخانجات، روش ­های ارزیابی اقدامات اصلاحی و نحوۀ محاسبات میزان صرفه ­جویی ­های حاصل از این اقدامات به مدت 90 دقیقه توسط دفتر روابط عمومی به وسیلۀ شرکت ایده ­پردازان نوین تهیه شده است. در این نرم ­افزار در مورد انواع فن­ ها و نحوۀ عملکرد آن­ ها توضیحاتی داده شده و سپس راه ­کارهای عملی جهت کاهش مصرف انرژی در یک کارخانه بیان شده است. هم­ چنین گزارشی از میزان تأثیر راه ­کارهایی که در کارخانجات مختلف چوی سیمان آبیک و شرکت شیشه و گاز به مرحله اجرا درآمده نیز ارائه گردیده، ضمناً در این نرم­ افزار محاسباتی Energy saving calulator fofan قرار داده شده است.

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) می‌باشد.